Boho to styl, który swoje korzenie ma w XVIII wieku, w czasach popularności grupy francuskich artystów, cyganerii, bohemy. Żyli oni według luźnych, własnych zasad, nie zważali na ówczesne trendy. Można by rzec, że byli dzisiejszymi trendsetterami. Styl boho to przeciwieństwo ascetycznego stylu nowoczesnego czy stylu skandynawskiego, które obecnie dominują we wnętrzach. To kwintesencja oryginalności i pomysłowości!

Zasady stylu boho

Wiele osób mogłoby pokusić się o stwierdzenie, że najważniejszą zasadą stylu boho jest… brak zasad. Jednak nie byłoby to do końca prawdą. Wszak styl boho jest dość charakterystyczny i faktycznie, jest tutaj wiele elementów, które do siebie nie pasują, ale tylko pozornie. Tak naprawdę całość tworzy doskonałą, spójną jakość. Styl boho w mieszkaniu wybierają osoby otwarte, kreatywne, tak zwane artystyczne dusze. Tutaj nie ma ograniczeń, jednak, jeśli nie zachowa się odrobiny umiaru można popaść w przesadę. Dlatego jedną z ważnych zasad jest stylu boho jest fantazja, polot i finezja, ale ze smakiem, z wyczuciem stylu i z zachowaniem norm. Mile widziane jest nagromadzenie kolorów, tkanin, wzorów, ale wszystko powinno tworzyć harmonijną, ciekawą całość.

boho

Czego nie powinno zabraknąć w mieszkaniu w stylu boho?

Mieszkanie w stylu boho to mieszkanie ciepłe, przyjemne, takie, które zachęca do spędzania tu czasu. Nigdy nie powinno tu zabraknąć pamiątek, bibelotów, suwenirów, dekoracji, dodatków. Wszak te drobne elementy budują charakter każdego wnętrza w stylu boho. Ozdoby na ścianach, poduszki, koce, kapy, narzuty, to również powinno znaleźć się w aranżacji w stylu boho. Meble w stylu vintage, te pochodzące z targu staroci, strychu, domu prababci będą tu również mile widziane. To przywodzi na myśl skojarzenie ze stylem retro! Wszystko, co ma swoją historię, duszę, buduje styl boho.