Komora chłodnicza to nic innego, jak przestrzeń, która otaczają przegrody potrafiące utrzymać stałą, niekiedy bardzo niską temperaturę. Dzięki temu, że komory chłodnicze są zamknięte utrzymanie stałych parametrów jest o wiele prostsze. Tego typu pomieszczenia perfekcyjnie sprawdzą się więc, np. do przechowywania owoców warzyw czy mrożonek/. Walory komór chłodniczych doceniła m.in. branża gastronomiczna.
O komorach chłodniczych słów kilka
Podobnie sytuacja wygląda jeżeli chodzi o sklepy spożywcze. W zasadzie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z żywnością i produktami spożywczymi, nakładane wymogi są naprawdę spore. Tutaj też też niejednokrotnie pojawia się pytanie, gdzie to wszystko przechowywać? Odpowiedzią są oczywiście komory chłodnicze. Dzięki temu unikniemy psucia się żywności, a także zapobiegniemy przedwczesnemu pogorszeniu się smaku czy koloru. Nie zapominajmy, że w przypadku jedzenia, wygląd jest równie ważny, co smak! Szeroką ofertę zarówno mebli chłodniczych, jak i instalacji chłodniczych czy układów chłodniczych znaleźć można w sklepach internetowych.
Jakie są rodzaje komór chłodniczych?
Ostrzegamy jednak, że ilość poszczególnych rodzajów i modeli komor chłodniczych na rynku jest naprawdę imponujący. W związku z tym znalezienie najwłaściwszej komory i spełniające wszystkie potrzeby np. danego przedsiębiorstwa, może być nie lada wyzwaniem. Jak pewnie łatwo można się domyśleć poszczególne modele różnić się będą od siebie chociażby zakresem temperatur. W tym przypadku mowa o dwóch rodzajach:
- komory chłodnicze zerowe, czyli te w których zakres temperatur waha się od -5 stopni Celsjusza do +5 stopni Celsjusza,
- komory chłodnicze mroźnicze, czyli te w których zakres temperatur oscyluje w granicach -5 stpni Celsjusz az do -3- stopni Celsjusza.
To właśnie zakres temperatur decydować będzie również o rodzaju drzwi, które są zamontowane lub grubości materiałów, z których zostanie wykonana komora.