Pusta ściana w pokoju nie jest świetnym rozwiązaniem aranżacyjnym, ale może być prawdziwą sztalugą dla dekoratora. Jeżeli twój dom ma pustą przestrzeń która potrzebuje wypełniać z stylem, ty możesz grać rolę projektant i dekorować twój palenisko z dekoracją twój upodobanie. Villa Grazia prezentuje pięć najpopularniejszych produktów do dekoracji ścian i przedstawia ciekawe sposoby ich wykorzystania.

Ramki do zdjęć

Detale takie jak obrazy na ścianach to świetny sposób na dodanie osobowości i znaczenia do Twojego domu. Mogą to być wzruszające zdjęcia z rodzinnych archiwów, portrety znanych osobistości, ciekawe tematy i zdjęcia fotograficzne. Od momentu powstania aż po dzień dzisiejszy fotografia czarno-biała nie straciła na znaczeniu. Monochromatyczne obrazy wykorzystujące jeden kolor w wielu odcieniach to stylowa opcja dla nowoczesnego wnętrza. Paleta kolorowych fotografii może być również wykorzystana w bardzo ciekawy sposób i może być dobrana tak, aby wtapiać się lub kontrastować z ogólną kolorystyką pomieszczenia.

Aby zdjęcia wyglądały jak ozdoby na ścianie, a nie jak wydarte ilustracje z czasopisma, potrzebujesz ramki do zdjęć, która będzie pasować do Twoich twórczych zamiarów. Dekoracja pozwoli Ci pięknie oprawić zdjęcie, a także ułatwi jego umieszczenie i przechowywanie. Ramki mogą łatwo tworzyć trójwymiarowe kompozycje i układać zdjęcia w dowolnej kolejności, cyklicznie zmieniając ich miejsce. Możesz również wybrać stołowe ramki na zdjęcia, które siedzą na małych, podwieszanych półkach. Bardzo popularny jest sposób dekorowania ścian drzewem genealogicznym tworzonym przez aplikacje ścienne i portrety członków rodziny.

Płyty ścienne

Postęp technologiczny dotknął nawet tak starożytną formę dekoracji, jaką są ceramiczne płyty ścienne. I dotyczy to nie tyle projektowania obiektów, co sposobu ich mocowania. Teraz każde naczynie, nawet do celów czysto użytkowych, jest mocowane na pionowej powierzchni za pomocą prostego, pomysłowego urządzenia. Specjalna sprężyna po prostu wisi na małym gwoździu i utrzymuje przedmioty o różnych kształtach i rozmiarach bezpiecznie na miejscu.

Możesz więc umieścić fragment swojego ulubionego zestawu nie tylko w szafie, ale także na ścianie. I nie myśl, że tylko jaskrawo kolorowe malowane przedmioty są odpowiednie do tego typu dekoracji. Monochromatyczna zastawa stołowa daje Ci wiele pomysłów na kreatywność. Łącząc różne kształty, odcienie i faktury można tworzyć kompozycje, które zaskakują nietypowymi i świeżymi rozwiązaniami. A jeśli masz talent do rysowania, spróbuj wykorzystać tło talerza do namalowania prostych, ale kreatywnych obrazów.

Obrazy

Wybór obrazu do dekoracji pokoju jest formą sztuki. Ale każdy właściciel domu z dobrym wyczuciem stylu ma prawo wybrać idealny obraz do każdego pomieszczenia. Europejskie marki oferują najszerszy zakres tego wystroju: reprodukcje słynnych dzieł, awangardowe koncepcje, humorystyczne wątki, kompozycje fantasy, tematyczne obrazy przedmiotów i zwierząt.

Wybierając działkę do salonu lub jadalni, ważne jest, aby wziąć pod uwagę preferencje smakowe wszystkich członków rodziny, a do projektowania prywatnego biura lub sypialni, można bezpiecznie polegać tylko na swojej percepcji piękna. Umieszczenie obrazów jest tak samo ważne jak ich wygląd.