wtorek, 6 grudnia, 2022

Nie od dziś wiadomo, że ogródki działkowe są bardzo częstym złodziei i rabusiów. Zdarza się, że znajdujące się na nich domki rekreacyjne poza sezonem bardzo często stoją puste. Co więcej, zwykle nikt ich na bieżąco nie dogląda. Jak się przed tym zabezpieczyć? Jaki alarm na działkę wybrać? Radzimy. 

Włamania na posesję to problem z którym niejednokrotnie i regularnie zmagają się działkowcy. Zdarza się, że oprócz podstawowych narzędzi, czy dekoracji, znikają także droższe sprzęty RTV czy AGD. Poważnym problemem są także zniszczenia samego obiektu. Wstawienie powybijanych okien czy zdewastowanych drzwi potrafi naprawdę słono kosztować. Rozwiązaniem problemu może okazać się się alarm, który skutecznie odstraszy nieproszonych gości i uniemożliwi im działanie. 

Jedną z opcji jest monitoring. Jeżeli doszłoby do włamania, zarejestrowany obraz pozwala przyjrzeć się konkretnym działaniom złodzieja, a niekiedy pomaga także w jego zainfekowaniu. To właśnie dlatego tak ważne jest zamontowanie kamer, które zapewnią wysoką jakość rejestrowanego obrazu. W tym przypadku nieco droższe, ale skuteczniejsze rozwiązania mogą okazać się lepszym wyborem. Niezwykle wysoką rozdzielczość obrazu zapewniają kamery typu IP. Zwykle są one stosowane jako element alarmu do domu. W związku z tym na działce sprawdzą się równie dobrze. 

Alarm na działkę. Jaki wybrać?

Niekiedy zamontowanie kamer może okazać się niewystarczające. Wówczas konieczna będzie  ochrona domku letniskowego niemal na takim samym poziomie, jak zwykły dom czy mieszkanie. Tu z pomocą przyjdzie alarm domowy opierający się na zabezpieczeniu punktów, przez które najczęściej dochodzi do włamania.

 Aby zabezpieczyć okna i drzwi niezbędny jest czujnik otwarcia. Jeżeli zostaną one otwarte np. pod naszą nieobecność, wówczas sygnał zostanie wysłany do centrali. Kolejnym ważnym elementem jest sygnalizator alarmowy, który wydawanymi przez siebie dźwiękami akustycznymi bez wątpienia  skutecznie odstraszy potencjalnego włamywacza. 

Nie ulega wątpliwości, że alarm na działkę, mimo że niekiedy wiąże się z ze sporym jednorazowym wydatkiem, to w większości przypadków rekompensuje to świadomość bezpieczeństwa i braku corocznych zniszczeń na działce.