wtorek, 6 grudnia, 2022

Opakowania tekturowe to najczęściej spotykany sposób zabezpieczania towarów podczas transportu. Tektura jest tania i lekka, a dodatkowo można ją łatwo magazynować. Ma zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, między innymi, spożywczym, chemicznych, motoryzacyjnym i kosmetycznym. Skąd wynika tak duża popularność tego rozwiązania?

Szerokie zastosowanie w domu i firmie

Odpowiedzi mogą być różne, bo opakowania tekturowe mają wiele zalet. Doceniają je zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. W pudełkach tekturowych można wygodnie przesyłać produkty, a także składować je w magazynie lub szafie. Sztywna konstrukcja sprawia, że mogą służyć długi czas. Trzeba je tylko izolować od większej ilości wilgoci lub wody. W sklepach są dostępne opakowania tekturowe w różnych rodzajach i rozmiarach. Niektóre nie wymagają do zamknięcia stosowania żadnych dodatkowych środków, inne muszą być zabezpieczane za pomocą kleju lub taśmy klejącej. W każdym przypadku liczy się ich niska cena oraz szerokie zastosowanie.

Ochrona podczas transportu towarów

Należy zwrócić uwagę, że opakowania kartonowe zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa przesyłanych towarów. Trudno je porównać do innych rozwiązań. Pudełka po wypełnieniu są trudne do uszkodzenia, można je natomiast bardzo łatwo dopasować do wymaganych rozmiarów na etapie pakowania. Opakowania wykonane z tektury wielowarstwowej są mało podatne na odkształcenia. Gotowa paczka, wraz z odpowiednim wypełniaczem, na przykład, papierem lub folią bąbelkową, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, w tym nacisk i rozdarcia. Po dostosowaniu pudełka do rozmiaru pakowanych produktów wnętrze jest doskonale zabezpieczone, nawet jeśli przewożone są delikatne przedmioty, takie jak szkło lub porcelana.

Łatwa i ekologiczna produkcja

Dla wielu przedsiębiorstw ważny jest fakt, że opakowania tekturowe są bardzo łatwe w produkcji. Wystarczy prasa z odpowiednio ukształtowanym wykrojnikiem, aby szybko uzyskać pudełka jednego typu, które można później wykorzystać na wiele sposobów. Regularne kształty powodują, że można optymalnie zagospodarować każdą przestrzeń, nawet niewielkie pomieszczenia o nietypowym układzie. Opakowania tekturowe są w pełni ekologiczne i podczas produkcji nie są używane środki szkodliwe dla środowiska naturalnego. Pudełka nie mają też negatywnego wpływu na zdrowie ludzi ani stan przechowywanych przedmiotów. Jest to jeden ze sposobów pakowania towarów, który nie wychodzi z użycia od wielu lat i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić.