Jeśli chodzi o zioła, możliwości są niemal nieograniczone. Dodają one tyle smaku i aromatu do dania i mogą być również wykorzystywane do wielu innych rzeczy poza gotowaniem. Możesz użyć ich w swojej rutynie urody lub jako środek odstraszający owady. Jest tak wiele powodów, dla których powinieneś mieć zioła w domu. Jeśli nie masz dostępu do świeżych ziół lub mieszkasz w obszarze, który nie ma żadnych, wciąż jest nadzieja! Zioła rosną w domu tak długo, jak się nimi opiekujesz. Ponieważ są tak łatwe w pielęgnacji, są jedną z najlepszych roślin domowych dla początkujących ogrodników i nowych zwierząt domowych! Uprawa własnych ziół to także świetny sposób na połączenie się z naturą i jednoczesne przygotowanie smacznych posiłków. Istnieje wiele różnych odmian ziół, co oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie w swoim domu. Tutaj pokażemy Ci kilka wskazówek, jak uprawiać świeże zioła w domu:
# Zacznij od zdrowej rośliny
Istnieje wiele korzyści z uprawy własnych ziół, ale najważniejszą rzeczą jest zapewnienie, że twoja roślina jest zdrowa. Uprawiając zioła w domu, ważne jest, aby poznać ich specyficzne potrzeby. Dobrze rozwijają się w dobrze nawodnionym, chłodnym środowisku o wysokiej wilgotności. Potrzebują światła słonecznego, ale nie powinno to być bezpośrednie słońce. Aby z powodzeniem uprawiać zioła, należy przestrzegać kilku prostych zasad. Wykonaj te kroki, aby zacząć od zdrowej rośliny.
- Wybierz zdrową roślinę – Powinna to być roślina, która jest przyzwyczajona do warunków wewnętrznych. Jeśli roślina jest przyzwyczajona do warunków zewnętrznych, może nie być w stanie dostosować się do warunków panujących w pomieszczeniach.
- Zacznij od sadzonki – Rośliny uprawiane w pomieszczeniach są często zaczynane od nasion. Kiedy kupujesz roślinę, może to być dojrzała roślina, która jest gotowa do przesadzenia na zewnątrz. Jeśli nie, możesz zacząć od sadzonki. Sadzonka to roślina, która dopiero zaczyna zapuszczać korzenie.
- Określ właściwą glebę – Chociaż zioła mogą być uprawiane w wielu różnych typach gleby, dobrze rozwijają się w glebie o wysokiej zawartości składników odżywczych, ale o niskiej zawartości wody. To sprawia, że gleba, która została zmieniona kompostem; jest idealnym połączeniem.
- Regularne podlewanie – Zioła wymagają regularnego podlewania. Upewnij się, że podlewasz je codziennie.