Jednym z problemów z którymi spotyka się nabywca nowego mieszkania jest pytanie dotyczące umeblowania kuchni. Najczęstszym dylematem pojawiającym się w tym momencie jest to zawarte w pytaniu: kuchnia z IKEA czy od stolarza?

Kuchnia z IKEA, czyli tanio i estetycznie

Za zakupem kuchni w salonie IKEA, czy tym realnym, czy w sklepie internetowym przemawia przede wszystkim cena. Niejednokrotnie można trafić na promocje, które bez wątpienia sprawiają, że w zasadzie żaden stolarz nie jest w stanie konkurować cenowo z ofertą tego meblowego giganta ze Skandynawii. Dodatkowo okleina sprawia, że meble IKEA prezentują się bardzo estetycznie niemal w każdej kuchni. W wielu wypadkach dobór odpowiedniego koloru z szerokiej gamy barw okleiny pozwala na uzyskanie niezwykłych kolorystycznych kontrastów, które potrafią czynić kuchnie niezwykle estetycznymi i zadowolić gusta wielu klientów. Warto zauważyć, że z dużą łatwością możemy kuchnie firmy IKEA rozbudowywać o kolejne meble należące do danej serii. Dzięki temu nasza kuchnia może się rozrastać o kolejne meble, które bez problemu pasują pod względem estetycznym do tych, które dotychczas stanowiły wyposażenie kuchni. Pytanie jednak o to, czy kuchnia z IKEA, czy od stolarza, pozostaje otwarte, gdyż istnieje co najmniej kilka argumentów zdecydowanie przemawiających za kuchnią na wymiar od stolarza.

Kuchnia od stolarza, czyli dokładnie na wymiar

Dzięki zamówieniu kuchni na wymiar od stolarza, można zaplanować dokładnie każdy jej element. Meble kuchenne można dostosować precyzyjnie do kuchennego pomieszczenia. Osoba zlecająca wykonanie mebli kuchennych na wymiar może zrealizować też w pełni swoje wyobrażenia na temat kuchni idealnie dopasowanej do swoich własnych potrzeb. Wydaje się również, że zamówienie kuchni u stolarza pozwala na wykonanie jej z szerszej gamy materiałów, niż kiedy ma to miejsce w przypadku zamówienia kuchni w salonie IKEA. Meble kuchenne wykonane przez stolarza mogą być zrobione z płyty, ale również z naturalnego drewna różnych gatunków drzew. Meble kuchenne od stolarza pozwalają także na wykonanie na nich różnorodnych zdobień, zgodnie z projektem lub wyobrażeniami zlecającego wykonanie mebli. Należy jednak zauważyć, że bez wątpienia w większości przypadków meble wykonane przez stolarza będą droższe od mebli z salonu IKEA, dlatego też trudno jednoznacznie dać odpowiedź na pytanie, czy kuchnia z IKEA, czy od stolarza.

Każdy wybór jest dobry

Każdy wybór mebli kuchennych zdeterminowany jest kilkoma czynnikami. Jednym z takich czynników, jest czynnik ekonomiczny. Jeśli brakuje środków finansowych warto, aby klient zdecydował się na zakup mebli kuchennych w salonie IKEA szczególnie, jeśli uda się nabywcy trafić na wyjątkową promocję. Być może zakup mebli kuchennych z salonu IKEA nie pozwoli nam optymalnie wykorzystać przestrzeni kuchennej, ale pozwoli zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. W przypadku posiadania znaczących środków na wyposażenie kuchni, warto wykonać meble kuchenne na wymiar i zlecić ich przygotowanie w dobrym, sprawdzonym i cenionym zakładzie stolarskim. Dzięki temu możemy uzyskać doskonałe meble, które optymalnie wpiszą się w przestrzeń kuchenną optymalnie ją jednocześnie wykorzystując. Kuchnia z IKEA, czy od stolarza? Na to pytanie nie ma idealnej odpowiedzi, każdy musi samodzielnie zdecydować, który wariant jest lepszy dla niego.